DOLAP SİSTEMLERİ

Dolaplar kendi içinde;

1-Metal Dolap,

2-Komple Laminat Dolap,

3-Suntalam Gövde, Laminat Klapa ve Taçlı Keson’ dan oluşmaktadır.

Bu üç tip dolapda da;

Metal dolap hariç, Gövde ve kapak kalınlıkları 18 mm., arkalık 8 mm. Yonga Levha

METAL DOLAP : 

 h: 75, h: 110, h: 130, h: 160, h: 198 cm. yüksekliğinde, genişliği 80 cm., derinliği 40 cm.’ dir. Bu dolaplarda üst taç  30 mm. yonga levha üzeri laminat(0.8mm. kalınlıkta HPL özellikte) kullanılmaktadır. 0.90 mm.kalınlığında, DKP sacdan, tesbit edilmiş ölçülerde imal edilerek temizleme işlemi yapıldıktan sonra, astar ve son kat fırın elektrostatik boya ile boyandıktan sonra 150 derecede fırınlanmaktadır. Dolap kapağında İthal ispanyolet kilit kullanılmakta olup, dolap altında tesviye ayakları bulunmaktadır

 

KOMPLE LAMİNAT DOLAP :

h: 84.4, h: 120.7, h: 157, h: 193.3 cm. yüksekliğinde, genişliği 80 cm., derinliği 40cm.’ dir. Bu dolapların gövdeleri, kapak içleri ve taç altı astar; kapak ve tacın dış yüzeyleri yüzlaminattır. Kapaklar;dolapların ölçü, kullanım ve modeline göre laminat veya cam olabilmektedir. Taç ve kapakların yüz laminatı 0.8 mm.kalınlıkta, HPL özelliktedir. Üst yüzeyi yüz laminat olan taçların ön uzun kenarının üst tarafında 0.9 mm.’ lik radüslü postforming, iki kısa, bir uzun kenarında ise 2 mm. PVC kullanılmaktadır. Aynı şekilde, yüzeyi laminat olan kapakların iki uzun kenarı çeyrek daire radüslü, iki kısa kenarı 2 mm. PVC’ dir. Laminat kapaklar İthal ispanyolet kilitli olup,dolapların tamamı demontedir.

 

SUNTALAM GÖVDE,LAMİNAT KLAPA ve TAÇLI DOLAP :

h: 84.4, h: 120.7,  h:157, h: 193.3 cm.yüksekliğinde, genişliği 80 cm., derinliği 40 cm.’ dir. Bu dolapların gövdeleri 18 mm. suntalam, kapak içleri ve taç altı astar; kapak ve tacın dış yüzeyleri yüz laminattır. Kapaklar; dolapların ölçü, kullanım ve modeline göre laminat veya cam olabilmektedir. Taç ve kapakların yüz laminatı 0.8 mm. kalınlıkta, HPL özelliktedir. Üst yüzeyi yüz laminat olan taçların ön uzun kenarının üst tarafında 0.9 mm.’ lik radüslü postforming, iki kısa, bir uzun kenarında ise 2 mm. PVC kullanılmaktadır. Aynı şekilde, yüzeyi laminat olan kapakların iki uzun kenarı çeyrek daire radüslü, iki kısa kenarı 2mm. PVC’ dir. Laminat kapaklar İthal ispanyolet kilitli olup, dolapların tamamı demontedir.

                                                                         

KESON :

Kesonlar kendi içinde;

1- Metal Keson

2-Komple Laminat Keson

3-Suntalam Gövde, Laminat

Klapa ve Taçlı Keson’ da oluşmaktadır.

Bu üç tip kesonda da 

Üç çekmeceli veya biri  normal diğeri dosya askılıklı keson çekmecesinden oluşabilmektedir. Her üç tipte tekerlekli veya bazalı olabilir. Metal Keson ve dosya askılık çekmecesi dışındaki çekmecelerin yan duvarlarının tamamı ithal metal yanlıdır. Hepsinde ithal kilit kullanılmaktadır.

1-METAL KESON : 

 0.90 mm. DKP sacdan, çekmeceleri rulmanlı ve 3 Adet eşit gözlü veya biri normal,diğeri dosya askılıklı çekmeceden  oluşmaktadır. Çekmece kasasının yan duvarları perfore olup,  bölünmeye elverişli olarak imal edilmektedir. Temizleme işlemi yapıldıktan sonra astar ve son kat elektrostatik fırın boya ile boyanıp 150 derecede fırınlanmaktadır. Üst çekmecede ithal çekmece kilidi kullanılmakta olup, kulplar zamak ve elektrostatik boyalıdır. Taçlarda ön kenarın üst tarafı ø 9 mm.radüslü  postformingdir.  Diğer kenarlarda 2 mm. PVC kullanılmaktadır.

 

                                               

2- KOMPLE LAMİNAT KESON :

Keson’ un Gövde, Klapa ve Tacının kalınlıkları 18mm.Yonga Levha üzeri laminattır. Keson’ un Gövde, Taç ve Klapalarının dış tarafları yüz, iç tarafları ise astar laminattır. Taçlarda ön kenar, klapalarda iki dikey kenarın çift tarafı ø 9 mm. radüslü  postformingdir. Diğer kenarlarda 2 mm. PVC kullanılmaktadır.

3- SUNTALAM GÖVDE, LAMİNAT KLAPA ve TAÇLI KESON :

Keson’ un Gövde, Klapa ve Tacınınkalınlıkları 18mm.’dir. Gövde ve arkalık komple suntalam olup, Klapa ve Tacın ön tarafları yüz, arka tarafları astar laminattır. Taçlarda ön kenar ve klapalarda iki dikey kenarın çift tarafı ø 9 mm. radüslü  postformingdir. Diğer kenarlarda 2 mm. PVC kullanılmaktadır.

Go to top